Zomerlezen 2026 Zon aan? Boek open!

De zomervakantie staat voor de deur, maar wist je dat veel kinderen in deze periode vaak een terugval in hun leesniveau hebben? Zelfs de kinderen die graag lezen, laten boeken tijdens de vakantie soms liggen. En kinderen die minder van lezen houden, pakken zelden zelf een boek op.

Daarom is het juist in de vakantie zo belangrijk om samen te blijven lezen! Het voorkomt de zomerdip én geeft ouders de perfecte kans om tijd vrij te maken voor waardevolle leesmomenten met hun kinderen. Zo blijft lezen leuk en blijft de taalontwikkeling in topvorm, terwijl de zomervakantie zorgeloos voorbijvliegt. Maak lezen deze zomer een avontuur, samen met je kind!

Doe mee en win een geweldig uitje!

Lever je een volle stempelkaart in? Dan maak je kans op een theaterbezoek voor jouw gezin, georganiseerd in samenwerking met Dok6 in Panningen. Een leuke én inspirerende kennismaking met cultuureducatie.

Zon aan, boek open! Zomerleeschallenge 2026

Tijdens de zomervakantie willen we kinderen stimuleren om te blijven lezen. Lezen is niet alleen leuk, maar helpt ook om het leesniveau en de taalontwikkeling op peil te houden. Daarom organiseert de Bibliotheek Maas en Peel 'Zon aan, Boek open!' dé zomerleeschallenge van 2026 voor alle kinderen van groep 1 t/m 7 uit de gemeenten Peel en Maas en Beesel.

Hoe werkt het?

  • Gedurende zes weken lees je zoveel mogelijk boeken.  
  • Voor iedere 50 gelezen pagina's uit A-, B-,C- of J-boeken ontvang je een stempel.  
  • Lees je strips of boeken uit de categorieën AK, E of AJ? Dan krijg je voor ieder gelezen boek een stempel.
  • Ook het lezen van eigen boeken telt mee! Neem deze dan wel even mee naar de bieb, dan weten we hoeveel stempels dit boek waard is.
  • De stempelkaart is vol bij 6 stempels.
  • Je kunt stempels ophalen in onze bibliotheekvestigingen.  

Extra beloning voor nieuwe leden

Nog geen lid van de Bibliotheek? Geen probleem! Kinderen die tijdens de zomervakantie lid worden, ontvangen direct een extra stempel. Zo stimuleren we kinderen om lid te worden en gebruik te maken van de nieuwste en leukste kinderboeken.

Scholen doen ook mee!

Leerkrachten kunnen eveneens meesparen door boeken uit de schoolbibliotheek te lezen. Hun stempels worden aan het begin van het nieuwe schooljaar uitgedeeld door de lees- en mediaconsulent van de Bibliotheek. De school die procentueel de meeste boeken en bladzijdes leest tijdens de zomervakantie wint een boekenpakket op maat van 8 boeken, afgestemd op de wensen van de school.

Lees mee, spaar stempels en beleef een zomer vol verhalen!

Samen zorgen we ervoor dat je ook tijdens de vakantie blijft genieten van lezen, je jouw taalvaardigheid versterkt én kans maakt op mooie prijzen.